Zwyciężył "Pruchnicki charakter".

• autor: Admin, 2013-06-23 22:09

Pruchnik 23.06.2013

Start Pruchnik - Syrenka Roźwienica 2:1 (0:1)

67 min. R. Strączek                       23 min M. Pajda

85 min . R. Pańko

W ważnym derbowym spotkaniu Start po trudnym meczu pokonał rywala z Roźwienicy 2:1. Początek spotkania ku zdziwieniu zebranych kibiców należał do gości, którzy już w 10 min  byli bliscy objęcia prowadzenia, kiedy to strzał Drozdowicza wylądował na poprzeczce bramki Śwista. W 23 min goście objęli prowadzenie kiedy to na mocny strzał z dystansu zdecydował się jeden z zawodników Syrenki, piłkę obronił Waldek ale wybił ja przed siebie na 4 metr, gdzie znajdowało się 3 zawodników Syrenki /wg kibiców Startu na pozycji spalonej / z których pierwszy do piłki doszedł Pajda i umieścił ją w bramce gospodarzy. Goście w pierwszej połowie stworzyli sobie jeszcze dwie groźne sytuacje, ale dwukrotnie na posterunku był bramkarz Startu. W pierwszej połowie gospodarze grali wolno i ospale, a jedyne zagrożenie jakie stwarzali to po stałych fragmentach gry.

Na drugą połowę zawodnicy Startu wyszli bardziej zdeterminowani i to oni uzyskali optyczną przewagę na boisku, a ich akcje zaczęły się zazębiać, czego efektem była bramka wyrównująca w 67 min po indywidualnej akcji Rado strzałem w długi róg pokonał Dudka.

Od 70 min. gospodarze grali w "10" kiedy to czerwoną kartkę otrzymał Domin, i gdy wydawało się, że to goście grając w jedenastu uzyskają przewagę, to jednak im bliżej końca tym groźniejsze akcje stwarzał Start. Grający w osłabieniu gospodarze znacznie się ożywili i przypomnieli sobie o swoim "pruchnickim charakterze i co chwilę stwarzali zagrożenie pod bramką Syrenki. W 80 min Start wykonywał w krótkim okresie czasu 4 rzuty rożne i dwukrotnie bliski zdobycia bramki był Rado, jednak jego strzały mijały bramkę przeciwnika. Dopiero w 85 min. po kolejnym rzucie rożnym i dobrej wrzutce Kamila piłkę głową do bramki skierował Punek, wyprowadzając gospodarzy na upragnione prowadzenie.

W 89 min w zamieszaniu pod bramką Startu piłka wpadła do bramki Waldka jednak chwilę wcześniej sędzia liniowy sygnalizował spalonego zawodnika zgrywającego piłkę wzdłuż bramki i gol ten nie został uznany /innego zdania byli działacze z Roźwienicy, którzy głośno sprzeciwiali się tej decyzji arbitra/. Do końca spotkania wynik już nie uległ zmianie i gospodarze pomimo tego że zagrali jeden ze słabszych meczów w ostatnim czasie to zgarnęli komplet punktów.

Cieszy to że od momentu kiedy z boiska wyleciał Domin w naszych zawodnikach obudził się  duch walki i ten tzw "pruchnicki charakter", co pozwoliło na osiągniecie korzystnego wyniku, pomimo bardzo przeciętnej gry w całym spotkaniu, ale prawdziwą sztuką jest wygrywanie takich meczów w których nie idzie, za co chwała i wielkie dzięki dla chłopaków.

P.S. Pozdrowienia dla wszystkich wielkich "znafców" i "fachowców", którzy już przed meczem twierdzili że Syrenka zgarnie komplet punktów. Jednak zapomnięli o jednej ważnej i podstawowej rzeczy:                     START PRUCHNIK = LUDZIE HONORU .

autor: Osiolex 2013-06-23 23:06:00

Profil Osiolex w Futbolowo Dzięki dla wszystkich chłopaków za walkę i wiarę do końca. Pozdro dla prawdziwych i wierzących w start

autor: Krytyk1 2013-06-23 23:08:39

Profil Krytyk1 w Futbolowo DLA KUMATYCH: PRUCHNIK ---- TAK JEST !!!! DZIĘKI CHŁOPAKI ZA WALKĘ I DETERMINACJĘ .

autor: marabut 2013-06-23 23:12:23

autor: Krytyk1 2013-06-23 23:14:15

Profil Krytyk1 w Futbolowo RÓWNIEŻ MAM NADZIEJĘ NA DERBY W NASTĘPNYM SEZONIE. BO DERBY TO ŚWIĘTA RZECZ. POWODZENIA

autor: david_17_ 2013-06-24 22:08:07

Profil david_17_ w Futbolowo To jest właśnie PRUCHNICKI CHARAKTER ... !!!